Biblioteka parafialna

Parafialna Biblioteka Caritas została utworzona po wybudowaniu sal parafialnych w 1975 roku. W roku 1990 parafialną bibliotekę włączono w sieć Bibliotek Caritas.

Nasza biblioteka mieści się w dużej salce przy Plebanii. Korzystamy z książek otrzymywanych z Centralnej Biblioteki w Opolu. Dysponujemy książkami w języku polskim i niemieckim oraz polsko-niemieckim. Książki, które posiadamy w naszym zbiorze wychowują, bawią oraz pomagają w zbliżeniu do Pana Boga i ludzi.

Na zbiory biblioteki składają się:

• literatura religijna

• bogaty księgozbiór z zakresu Śląska, etyki, psychologii, historii, literatury i geografii

• literatura piękna obejmująca poezję, powieści religijne, biograficzne, obyczajowe

• literatura dla dzieci.

W pierwszą niedzielę Adwentu organizujemy Niedzielę Dobrej Książki. Ten dzień jest poświęcony propagowaniu dobrej książki. Pragniemy przypomnieć ukryte bogactwa znajdujące się w książkach i tym samym zachęcić do ich czytania.