Strona Parafii w Kolonowskiem

Nasza Kolonowska
Rodzina Parafialna

22.07.2024 - 28.07.2024 Numer: 2024_29 (1582)
ul. Leśna 13, 47-110 Kolonowskie, t: +48 (77) 4611 167, e: parafia@parafia-kolonowskie.pl, www.parafia-kolonowskie.pl
Z przeżywanego, Roku Jubileuszu 70-lecia poświęcenia świątyni, pozostaną pamiątki: Monstrancja. Chodnik w ogrodzie. Strona www. Pielgrzymka do Włoch. Zostanie też to, o czym i jak będziemy mówili i dawali świadectwo innym w Naszej parafii i poza parafią. Od naszego słowa zależy opinia o Nas, o życiu parafii „jak Nas widzą i słyszą tak nas piszą”. W ten rok wpisują się również w pamięć (na dłużej lub krócej)wydarzenia, które nie były planowane:
  • pogrzeb ks. prałata Wolfganga Globisch
  • odejście po 13 latach posługi dotychczasowego proboszcza ks. Piotra, do parafii Jasiona i Żyrowa.
  • przyjście nowego proboszcza ks. Krzysztofa Deszczki, pochodzącego z Ligoty Bialskiej, obecnie wikariusza w Raciborzu.
  • odejście po 9 latach posługi, dotychczasowej przełożonej i zakrystianki siostry Macieji
  • przyjście nowej przełożonej i zakrystianki siostry Akwili z wspólnoty w Czeladzi.
Różne emocje, uczucia są w każdym z Nas. Ważne jest to i Bogu za to dziękujmy, że jeszcze, podkreślam jeszcze ! jest czas, że odchodzi kapłan lub siostra i na to miejsce przychodzi ktoś nowy. Ale idą czasy, a właściwie już są, że odchodzący kapłan lub siostra powie: „odchodzę, ale z braku powołań, nikt w moje miejsce nie przyjdzie”. Albo „niestety musimy połączyć parafię” lub „musimy zamknąć w parafii klasztor"

Wielu młodych ludzi słyszy głos Jezusa „Pójdź za Mną”. Nawet się zastanawiają. „ A może tak pójść do seminarium, klasztoru?”. Ale w końcu rezygnują. Dlaczego? Myśli młody człowiek, jak ja mam być tak obgadywany, oskarżany, wyśmiewany jak czyni to mój tato, mama, sąsiadka, sąsiad, kolega, koleżanka … to po co ? Powołanie rodzi się z modlitwy, ale też z atmosfery i tego co młody człowiek słyszy w domu rodzinnym i od ludzi, którzy, chodzą do kościoła.

Dziękuję i dziękujemy sobie wzajemnie za piękne pielgrzymowanie do Włoch. Piękni ludzie. Piękna grupa. Piękni Nasi młodzi pielgrzymi. Piękne świadectwa. Wyrażana troska o Kościół, parafię. Modlitwa, trud, Msze św. Zwiedzenie, Nawiedzanie grobów świętych. Wiele niesamowitych przeżyć i emocji.
Dziękuję za prezent „mały ksiądz”, który już służy do odprawiania Mszy św. na trasie Camino. Bóg zapłać za Waszą modlitwę za Nas. My pamiętaliśmy o Was.

W piątek uroczystość św. Anny. O 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców Bendawic

W niedzielę kolekta na cele parafii. O 16:00 nabożeństwo w int. kierowców i poświęcenie pojazdów.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w mijającym tygodniu. Bóg zapłać. W nadchodzącym tygodniu do sprzątanie kościoła prosimy panie z ul. Haraszowskie: Natalia Gajewska, Patrycja Ledwoch i z ul. Pluderskiej: Marta Żołnowska, Jolanta Abramczuk
Następujące członków Naszej Rodziny Róż Różańcowych prosimy o przewodniczenie modlitwie różańcowej:
04.08. Róża 6 p. Maria Baron
11.08. Róża 7 p. Maria Drzyzga
18.08. Róża 8 p. Brygida Mrocheń
25.08. Róża 9 p. Maria Kruk

Porządek Nabożeństw

Poniedziałek 22.07 św. Marii Magdaleny, święto
08:00
  • Za + Teresę Jarzombek w miesiąc po śmierci
Wtorek 23.07 św. Brygidy, patronki Europy, święto
18:00
  • Za ++ matkę Paulinę w r. śmierci, zaginionego ojca Józefa, teściów Paulinę i Franciszka, synową Beatę, siostrę Reginę i Teodora, brata Gerharda i Elżbietę, ciocię Roger, chrzestną Albinę. Pawła dziadków z obu stron
Środa 24.07 św. Kingi, dziewicy, wsp.
17:00
  • Za ++ matkę Martę w r. śmierci, ojca Piotra, ich rodzeństwo, męża i ojca Józefa, rodziców Annę i Andrzeja, zięcia Krzysztofa, dziadków, ciocie, pokr. i dusze op.
Czwartek 25.07 św. Jakuba, apostoła, święto
17:45
Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia
18:00
  • Za ++ rodziców Anastazję i Czesława, Gertrudę i Jana, ciocię Marię, Juliannę, Aleksandra, Jana ++ z rodziny
Piątek 26.07 św. Anny, święto
17:30
Różaniec
18:00
  • Z podz. za otrzymane łaski z prośbą za wst. NSM i św. Anny o Boże bł. zdrowie, opiekę dla mieszkańców Bendawic
Sobota 27.07
08:00
  • Za ++ rodziców Gertrudę i Jana w r. ich śmierci, męża Reinholda, teściów Waleskę i Franciszka, szwagra Bernarda, o. Krystiana, braci Eryka, Józefa, bratanków Teresę i Jana, dziadków z obu stron
17:30
Nabożeństwo
18:00
  • Za ++ ojca Wilhelma w r. śmierci, matkę Annę, męża Józefa, 2 synów, braci Georga i Wilhelma, pokr. dusze op.
Niedziela 28.07 XVII zwykła
07:00
Różaniec
07:30