„Różaniec jest nabożeństwem, które przez Błogosławioną Matkę prowadzi nas do Jezusa. To on jest celem tych długich i powtarzanych wezwań do Maryi.”

Paweł VI

Początki Żywego Różańca w naszej parafii sięgają 1954 r., powstało wtedy pięć Róż. Pierwszą przełożoną Róż Różańcowych po wojnie została p. Maria Walaschek z Bendawic. Do 1978 r. doszło dalszych sześć Róż, w następnym roku udało się zorganizować dwie Róże Męskie. Żywy Różaniec stanowił i nadal stanowi najliczniejszą grupę parafialną. Na skutek emigracji i zgonów w 2004 r. było trzynaście Róż, w tym jedna Męska. Po śmierci p. Walaschek przełożoną zostaje jej córka Gertruda Obst. Od 1994 r. Rodzinę Różańcową prowadzą Teresa Jarzombek i Maria Baron.

Przełożone i ich zastępczynie troszczą się o wymianę tajemnic różańcowych i prowadzenie modlitwy różańcowej przed niedzielną Mszą świętą poranną, opiekują się rabatkami przed Kościołem. Kilka razy w roku odbywają się spotkania wszystkich Róż w sali parafialnej.

Obecnie mamy 12 Róż, w tym jedna Męska, razem jest 240 członków. Jednak ludzie umierają i zaczyna brakować osób. Prosiłam parę osób o wstąpienie, ale niestety odmówiły, a przecież nasze ”zadanie” to tylko codzienna modlitwa jednej dziesiątki Różańca, która łącząc się w całość ma swoją siłę i moc. Nie bójmy się Tej modlitwy, bo modląc się dziesiątkę różańca św. z Rodziną Różańcową, modlisz się cały różaniec. A modlić się można wszędzie: w drodze do pracy, z pracy, w pociągu, autobusie, jadąc na rowerze, będąc na spacerze.

Obecnie przełożoną jest p. Maria Kruk (77 4620 326) oraz Katarzyna Budnik (77 4611 730). Wszelkie informacje można uzyskać pod wymienionymi wyżej numerami.

„Zaufajmy przez modlitwę Różańcową Niepokalanemu Sercu Maryi!”