Dożynki   Parafialne

Dzień  wdzięczności i dziękczynienia Bogu Wszechmogącemu za dar życia. Za świat stworzony. Za bliźnich naszych. Za pokarm eucharystyczny i codzienny. Dzień przeproszenia za niedocenianie darów Boga. Za narzekania nasze. Dziękujemy rolnikom. Dziękujemy naszym darczyńcom i ofiarodawcom, wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i świątynię.

Msza św. o godzinie 10:00. W godzinach od 14:00 do 17:00 SPOTKANIE parafialne i rodzinne w Ogrodach Parafialnych. W programie: dzielenie się chlebem. Poczęstunek: ciasto i kołacz, kiełbasa z dziczyzny, zestaw (pajda, smalec, ogórek). Napoje: herbata zdrowotna, sok wyciskany z pomarańczy (promocja). Pchli Targ każdą rzecz ( potrzebną do życia) można mieć już za 5 zł. (minimum). Konkursy słowne dla wszystkich, gry i zabawy dla dzieci, latające bańki, malowanie siebie. Warkoczyki. Parkatoniki. Pokaz wschodniej sztuki. Koncert „Ave Maria” Artura Thomas prekursora muzyki instrumentalnej na Fletni Pana (do nabycia płyty). Ewentualne zyski przeznaczone będą na wymianę systemu grzewczego w kościele (z soku na działalność młodych).

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, za wszelkie ofiarowane i przyniesione dary: rzeczy, ciasta, pieczywo, dekoracje, kiełbasę z dziczyzny - Bóg zapłać!

Pielgrzymka: Kraje Bałtyckie: Litwa (Wilno, Kowno, Troki), Łotwa (Ryga), Estonia (Tallin), Finlandia (Helsinki). Termin: od 01 do 09 czerwiec 2019 r. (białe noce). Koszt: 1.100 zł. i 300 euro (plus 100 euro na wstępy itp.). Zagwarantowane: autokar, prom do Helsinek, śniadania, obiadokolacje, noclegi, ubezpieczenie. Dokładny plan do otrzymania przy zapisie. Na czerwcowy wyjazd do krajów bałtyckich zapełniliśmy największy autokar w ciągu 4 dni. Jest komplet! Można więc zapisywać się na listę rezerwową. . Dlatego, kto jest zdecydowany to prośba o podanie danych: imię, nazwisko, data urodzenia, adres, numer dowodu osobistego lub paszportu (sprawdzić do kiedy jest ważny). Wpłacić zaliczkę 300 zł. do 15 października (do ks. Piotra lub na konto parafii z dopiskiem Bałtyk).

O Duchu Świętym: Gdy używamy słowa „sakrament” w odniesieniu do Kościoła, winniśmy pamiętać, że tekst soborowy odróżnia sakramentalność Kościoła od tej, jaka jest właściwa Sakramentom w ścisłym znaczeniu, mówi bowiem: Kościół jest niejako sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem”. Ale to, co zasługuje na uwagę i co wypływa z analogicznego sensu, w jakim to słowo jest użyte w obu wypadkach, to związek Kościoła z mocą Ducha Świętego, który jedynie daje życie: Kościół jest znakiem i narzędziem obecności i działania Ducha Ożywiciela.

Sentencja: ks. K. Grzywocz -  To co istotne i oczywiste, jest proste, jak proste górskie źródło, jak potok, jak Hostia. Im bardziej człowiek traci rzeczy oczywiste i istotne, tym bardziej komplikuje rzeczywistość.