Książki:

Ukazało się, drugie wydanie, książek ks. Piotra Bekierz z 2016 roku:

 

I część „Camino Różne Drogi”

II część „ Camino Nowe Drogi”.

 

Do nabycia w zakrystii, kancelarii, Internecie, Allegro. Cena każdej części 11 zł. razem 22 zł. (koszt wysyłki 5 zł). Można dokonać wpłaty na konto parafii z dopiskiem Camino i podać dokładny adres do przesyłki.

 

Radio Doxa

* W Jubileuszowym Roku Jakubowym w Radiu są nadawane audycje na temat Camino. W każdą niedzielę

o godzinie 15:45 audycja „Drogi Jakubowe”. Przez kilka niedziel gościem audycji jest ks. Piotr.

Można też tych audycji wysłuchać, w zakładce:

Radio Doxa: Audycje - „Drogi Jakubowe”.

* W zakładce Radio Doxa: Audycje - „Z wiarą szukam” można wysłuchać audycji z ks. Piotrem o modlitwie

 

Różności

 

Mija 2 rocznica naszego udziału w ŚDM w Panamie … mimo różnych przeszkód azymut Portugalia 2023 jest zachowany.

 

Śluby zakonne - wieczyste

W niedzielę 14.02.2021r. kleryk naszej parafii Kamil Brożyna zam. ul Leśna złoży Profesję Wieczystą w Zgromadzeniu Zmartwychwstania. Polecajmy Go w naszych intencjach modlitewnych wspólnych i indywidualnych.

 

Spotkania niedzielne o godzinie 19:30 w naszym kościele, które będzie można zobaczyć w Transmisji internetowej:

*   Niedziela 24.01. o godzinie 19:30. Rozmowa dziadka z wnuczkami (z Jasełek), oparta na nowej książce papieża Franciszka „Powróćmy do Marzeń” oraz Kolędy i Pastorałki w wykonaniu s. Jurandy i p. Anny.

*   Niedziela 31.01. o godzinie 19:30. Kolędy i Pastorałki w wykonaniu p. Karoliny i ks. Daniela Nowak. Przeplatane tekstami o tajemnicy Bożego Narodzenia.

 

Książki:

*   Ukazało się, drugie wydanie, książek, ks. Piotra Bekierz, z 2016 roku: I część „Camino Różne Drogi”, II część „ Camino Nowe Drogi”. Do nabycia w zakrystii, kancelarii, internecie, Allegro. Cena każdej części 11 zł. razem 22 zł. (koszt wysyłki 5 zł). Można dokonać wpłaty na konto parafii z dopiskiem Camino i podać dokładny adres do przesyłki. Czy będzie III część ? tworzy się, ale jest ciut przy tym trudności …

*   W kancelarii i zakrystii do nabycia jest książka papieża Franciszka „Powróćmy do Marzeń – droga ku lepszej przyszłości”. 

 

Radio Doxa

*   W Jubileuszowym Roku Jakubowym w Radiu są nadawane audycje na temat Camino. W każdą niedzielę o godzinie 15:45 audycja „Drogi Jakubowe”. Przez kilka niedziel gościem audycji jest ks. Piotr. Audycji można również posłuchać na stronie www. radio.doxa, w zakładce - audycje - Drogi Jakubowe.

 

Mała dziewczynka

Codziennie w drodze do pracy, musisz przechodzić koło domu sąsiadów, którzy mają wyjątkowo niegrzeczną córkę. Jej problem polega na tym, że każdy boi się jej złośliwości i przy niej każdy milczy, natomiast rozmowy o jej zachowaniu toczą się gdy jest nie obecna. Tylko ona nie widzi problemu, ba uważa siebie za wyrocznię od i do wszystkiego. Prawie ideał. Atakuje wiązką wulgaryzmów i złośliwości. Zaczepia. Właściwie zawsze wiadomo czego się po niej spodziewać. Ty jesteś dobrze wychowany i nie chcesz się do jej poziomu zniżać. Nie zamierzasz się kłócić, mówić jej językiem. Przedstawianie swoich racji w tym wypadku jest bez sensu. Jakie więc masz wyjście? Można przyspieszyć kroku, gdy mija się jej dom. Możesz zatkać sobie uszy i oczy. Można cierpliwie tłumaczyć „ dziewczynko …”. Jak zareaguje w takich wypadkach ona? Prawdopodobnie będzie Cię jeszcze bardziej atakowała i wyzywała. Wymyślała nowe, złośliwe wyzwiska. Można więc przyjąć taką strategię: przechodzić obojętnie, nie zabierać głosu i nie patrzeć w jej stronę. Zlekceważyć ze spokojem. A tylko od czasu do czasu rzec „słuchaj mała, kiepsko ci idzie. Marne to wszystko co wymyślasz. Przyjdź kiedyś do mnie na pizzę, zrobię tobie korepetycje prawdziwej sztuki złośliwości i atakowania innych. Na razie to ty jesteś małą amatorką”. Może wtedy przeniesie swoją agresję na kogoś innego. Chyba, że jest bardzo samotną, nieszczęśliwą osobą i ma tylko ciebie, aby się wyżywać i leczyć swoje bóle. Mała dziewczynka…

 

Sentencja: ks. M. Dziewiecki - Najskuteczniejszym lekarstwem na pełną krzywd i cierpienia przeszłość,  jest zatroszczenie się o radosną teraźniejszość.