Dziś po Mszach św. można nabywać kalendarze misyjne o. Oblatów. Kolekta na cele parafii. Nieszpory o 16:30.

W środę zapisywanie Intencji Mszalnych, na końcówkę 2019 r. oraz ważne, rocznicowe na 2020 rok. Godziny zapisywania w kancelarii: 8:00 - 10:00; 16:00 - 18:00; 18:30 - 19:30.

W przyszłą niedzielę kolekta na cele parafii. Po Mszy św. o 10:00 nauka przed chrztem. Odpust w parafii Kielcza.

Do sprzątania kościoła i salek prosimy panie z ul. Leśna: Gabriela Grobarek, Marianna Budny, Monika Tomczyk, Magdalena Kotowicz. Bóg zapłać!

Do nabycia: Gość Niedzielny

Bóg zapłać: za każdą złożoną ofiarę, modlitwy, wykonane prace. Za przyjęcie w domach pielgrzymów, ugoszczenie ich. Podlewanie rabatek kwiatowych. Udział w Nabożeństwie Fatimskim. Wsparcie zespołu Caritas, przez nabycie bukietów.

Wszystkim Jubilatom oraz Solenizantom bieżącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia. Szczęść Boże!

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu inkubatorów do szpitala w Afryce. Termin 27.08. do godziny 10:00. Parking przy kościele. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.

Piesza parafialna pielgrzymka na Górę św. Anny. Termin 30.08-01.09. W zakrystii zapisy osób, które będą nocowały w Domu Pielgrzyma oraz tych które dojadą na Obchody autobusem.

Wyjazd na wycieczkę w sobotę 21.09. Program: Prudnik las (miejsce internowania Prymasa Wyszyńskiego), kościół Maria Hilf (Czechy) oraz wjazd i spacer po wieży widokowej w chmurach w Dolni Moravie. Koszt 60 zł. (wpłata do 1.09.), plus zabieramy ze sobą 350 koron na wstęp.

Nauczanie papieskie o Duchu Świętym

Dar rozumu jest ściśle związany z wiarą. Kiedy Duch Święty mieszka w naszym sercu i oświeca nasz umysł, pozwala nam z każdym dniem lepiej rozumieć to, co Pan powiedział i czego dokonał. Sam Jezus powiedział do swoich uczniów: poślę wam Ducha Świętego, a On sprawi, że zrozumiecie wszystko, czego was nauczyłem. Zrozumiecie nauczanie Jezusa, zrozumiecie Jego słowo, zrozumiecie Ewangelię, zrozumiecie Słowo Boże. Człowiek może czytać Ewangelię i coś zrozumieć, lecz jeśli czytamy Ewangelię, mając ten dar Ducha Świętego, możemy zrozumieć głębię słów Boga.