Na tegorocznych Roratach udajemy się w podróż do Betlejem. Każdy jest uczestnikiem podróży. Przewodnikiem w tej podróży są słowa Biblii, które są czytane w dany dzień, oraz „abecadło z pieca spadło”. Każdego dnia, na kolejną literkę alfabetu, dzieci proponują, co by w podróż zabrały. Na drugi dzień, mam zadanie połączyć proponowane przedmioty z słowami czytań z danego dnia. Dekorujemy, na bieżąco choinkę z wykonanych przez dzieci (fantastycznie) prac na temat tego co proponują do zabrania. Dotychczas mamy: jedzenie, kapelusz, kompas, lunetę, lalkę. W podróży zawędrowaliśmy już do ogrodu plebanii pod drzewo z pomarańczami. Odpoczęliśmy przy blasku świec i lampionów słuchając bajki. Słuchamy dzieci, które odpowiadają ciekawie, śmiesznie i niesamowicie na stawiane pytania. Zapraszamy wszystkich dorosłych, młodych i dzieci. Jeszcze nas dogonisz! Zamykaj dom, mieszkanie, niczego nie zabieraj (nawet paszportu) i przyjdź od poniedziałku do piątku na 17:00 do świątyni.

II Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kolekta na cele parafii. Na Mszy św. o 10:00 modlitwa wspólnie z Mariankami i Różami Różańcowymi. Nabożeństwo o 16:30.

W poniedziałek podczas Rorat wręczenie medalików kandydatom do I Komunii św.

We wtorek po Roratach spotkanie kandydatów na ministrantów.

W środę po Roratach spotkanie grupy „ z Michałem łatwiej”. O 16:15 spotkanie dzieci

I komunijnych.

W czwartek od 16:00 do 16:50 okazja do Spowiedzi św. Po Roratach można zapisywać

Intencje Mszalne oraz załatwiać inne sprawy kancelaryjne.

W piątek o 19:00 spotkanie PRD.

W sobotę o 17:30 Nabożeństwo Maryjne.

III Niedziela Adwentu, po Mszy św. o 10:00 Spotkanie Wigilijne dla wszystkich osób chorych, samotnych, seniorów, dla wszystkich, którzy chcą z nami zasiąść do tego stołu, Spotkać się i Rozmawiać. Zapraszamy! Nie będzie po południu Nabożeństwa. Kolekta na cele parafii.

Do sprzątania kościoła i salek prosimy panie z ul. Haraszowskie: Brygida Mrocheń, Krystyna Niewiak, Grażyna Bernais, Kornelia Bugajska. Bóg zapłać!

Do nabycia: Gość Niedzielny

Bóg zapłać: za każdą złożoną ofiarę, modlitwy, wykonane prace. Rodzinie za wsparcie ofiarą naszych konkursów Roratnich. Za wykonanie otoczenia przy krzyżu na Starym Osiedlu.

* W zakrystii i klasztorze sióstr można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

* W przyszłym tygodniu, w naszej gazetce, podam plan tegorocznej Kolędy. Będzie chodziło dwóch kapłanów, dlatego są wolne Intencje Mszalne na koniec bieżącego roku oraz początek przyszłego.

* Dziękujemy UMiG Kolonowskie za dotację, …... zł. na wymianę systemu grzewczego na plebanii, w salkach i klasztorze.