Dziś kolekta na cele diecezji i seminarium. Gościem jest o. Oblat z Bodzanowa, będzie możliwość nabycia kalendarzy misyjnych na 2021 rok. Na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.

W czwartek o 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W piątek przed wieczorną Mszą św. a w Niedzielę przed 7:30 Różaniec. W niedzielę przed Mszą św. o 10:00 Godzinki ku czci NMP.

W sobotę o 17:30 Nabożeństwo Maryjne.

W niedzielę kolekta na kwiaty i dekoracje na cały rok.

Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Do nabycia Gość Niedzielny, książeczki Droga do nieba

Bóg zapłać za sprzątania kościoła. W nadchodzącym tygodniu prosimy panie z ul. Kościuszki: Maria Kaczmarczyk, Ewa Kaczmarczyk, Barbara Strzyś, Anna Wilczek.

Bóg zapłać za wszelkie dobro, składane ofiary, wykonane prace.

Zapowiedzi przedślubne: 1/2 Ewelina Nowak Pniów i Klaudiusz Mąka Kolonowskie. 1/2 Sabina Czapla Pludry i Łukasz Kulik Kolonowskie

Plany Camino w Hiszpanii musieliśmy zmienić. Ale ruszamy! Cztery osoby wyruszają na początku lipca na Camino, z Sandomierza do Krakowa. Ponad 200 km. |Zabieramy wszystkie Wasze, parafialne Intencje. Prosimy o łączność modlitewną z Nami.

Opowiadanie

Ojciec Avito, po latach świętej samotności, zapragnął odwiedzić pewnego brata, znanego z cnotliwego trybu życia, jakie wiódł w jednym z regionów Syrii. U końca niekrótkiej i niełatwej drogi stary mnich znalazł cnotliwego Marcjana i z radością został przezeń przyjęty. Marcjan powiedział do Avito: Chodź, umiłowany ojcze, spożyjmy razem posiłek. Avito odrzekł: Nie pamiętam, bym kiedyś jadł przed zmrokiem; często nawet poszczę dwa lub trzy dni. Na to Marcjan: Zmień dla mnie, ojcze, twoje zwyczaje. Jestem wątlej budowy i nie mogę pościć az do wieczora. Po czym, nieco urażony, dodał: Jestem naprawdę rozgoryczony i przykro mi, podjąłeś bowiem niełatwe zadanie, by odwiedzić człowieka, którego brałeś za miłującego trud i za mędrca, a zamiast tego stajesz w obliczu osoby nieumiarkowanej, nie zaś ascety. prawą ręką, a na koniec uczynił w powietrzu znak krzyża. Mimo że wtedy był taki zwyczaj, jego ciało nie zostało poćwiartowane, jak innych, ale zakopano je pod szubienicą.