Niedziela Biała, Miłosierdzia Bożego. Kolekta na cele Caritas diecezji. Nabożeństwo o 16:30.

W poniedziałek o 17:00, co miesięczna, Msza św. w 100 lecie sióstr karmelitanek. Do koszyczka można przynosić intencje modlitewne.

Każdego roku szkoły organizowały pielgrzymkę na Jasna Górę dla maturzystów. Obecnie nie ma tych wyjazdów. Dlatego proponuję wyjazd chętnych maturzystów z naszej parafii (8 osób). Zapisy u ks. Piotra. Wyjazd w sobotę 17.04. o godzinie 9:30.

W przyszłą niedzielę Msze św. o 7:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Nieszpory o 16:30. Kolekta na cele parafii.

Do sprzątania kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy panie z ul. Mickiewicza: Aneta Ziaja, z ul. Kraszewskiego: Bernadeta Świerc, Gizela Ptok (prośba o przyjście w sobotę). Dziękujemy za sprzątanie na święta paniom: Irena i Daniela Kampa, Felicja Paul, Grażyna Wąsik, w mijającym tygodniu paniom: Lidia Koza, Krystyna Kciuk, Helena Kowalski. Paniom z Róż Różańcowych za co dzienne sprzątanie podczas remontu kościoła.

Do nabycia: Gość Niedzielny

Rozpoczęty został remont wymiany instalacji grzewczej w naszym kościele (parę informacji o tym fakcie powiem w przyszłą niedzielę).

Dziękuję za każde dobre słowo, życzliwość, zrozumienie, że sytuacja działania Kościoła, parafii w obecnym czasie jest również „nie normalna”. Dostosowujemy się w miarę możliwości do przepisów, równocześnie przeprowadzając duży remont. Nie jest to wszystko łatwe. Wiele jest rad, zdań, racji i uwag, wypowiadanych bezpośrednio jak i za plecami (one też dochodzą). Nieraz propozycje są skrajne różne….trzeba wybrać jedną. Za wszystkie wybory i decyzje odpowiadam ja - ks. Piotr.

Polecamy i modlimy się za wszystkich ofiarodawców remontu  kościoła, za wszystkich pracowników wykonujących prace.

I komunia będzie w niedzielę 2 maja o godzinie 10:00 (na tej Mszy św. będą obecni tylko dziecko I Komunijne i 2 rodziców).

-  Spotkanie dzieci I komunijnych w kościele: środa 16.04. godz. 16:00.

-  Próby: I - piątek 23.04. godz. 16:00; II - wtorek 27.05. godz. 16:00; III - czwartek 29.05. godz. 18:30; Próba czytania tekstów środa 28.04. godz. 16:00

-  Prace, które rodzice komunijni pragną wykonać na rzecz parafii to pomoc przy remoncie płotu na cmentarzu (wykonywane będą przez nich sukcesywnie). Prośba do matek o posprzątanie salki katechetycznej w sobotę 24.04. godz. 9:00.

-  I Spowiedź - sobota 01.05. godz. 9:00. Spowiedź dla rodziców i rodzin środa 28.04 godz. 16:00 - 17:00 i piątek 30.04 godz. 17:00 - 18:00.

-  Plan Białego Tygodnia podamy na ostatniej próbie.

Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia:

Na początku: Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach, 1 raz: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach, 10 razy: Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie, 3 razy: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas – ufam Tobie.