Dziś kolekta na cele diecezji i seminarium. Majowe o 15:00. Do I Komunii św. przystępuje 26 dzieci (15 dziewczynek i 11 chłopców).

Dni Krzyżowe - modlitwa i Procesje o urodzaje ziemskie, pokój na świecie, uchronienie od nieszczęść. Modlitwa za naszą parafię i parafian. Procesje i Majowe:

-      poniedziałek na Stare Osiedle

-      wtorek na ul. Haraszowskie

-      środa na ul. 1 Maja

W piątek o 19:00 Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Dzieci I komunijne biorą udział w Procesjach. W czwartek dar na Misje oraz po Mszy św. Spotkanie w ogrodzie plebanii rodziców i dzieci. W piątek odwiedziny plebanii i klasztoru. W sobotę wyjazd na Górę św. Anny.

Rocznica I Komunii św. W poniedziałek próba o 16:15. Spowiedź w czwartek i piątek od 17:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę o 10:00 rocznica I Komunii św. Kolekta na cele parafii.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w mijającym tygodniu. Bóg zapłać. W nadchodzącym tygodniu do sprzątanie kościoła prosimy panie z ul. Haraszowskie: Kornelia Konieczko, Agnieszka Cieślar, Alina Kubilas, Dorota Malcher.

Do nabycia: Gość Niedzielny i Mały Gość

Bóg zapłać za wszelkie dobro, ofiary, wykonane prace, szczególnie przez panie przy rabatkach kwiatowych.

Zwolniło się jedno miejsce na wyjazd na pielgrzymkę do Włoch.

Opowiadanie

Pewien misjonarz podróżując bardzo szybkim japońskim pociągiem, wypełniał czas modłami z brewiarza. Nagły ruch pociągu sprawił, że wyleciał z niego obrazek Madonny i upadł na podłogę. Siedzące obok misjonarza dziecko schyliło się i podniosło go. Zanim zwróciło mu obrazek, tak jak wszystkie ciekawe dzieci, przyjrzało się mu. Kto to jest ta piękna pani? - zapytało misjonarza. To... moja mama - odpowiedział po chwili wahania kapłan. Chłopiec przyjrzał się mu, a potem znów spojrzał na obrazek. Nie jesteś do niej wcale podobny - powiedział. Misjonarz uśmiechnął się: To o prawda, a jednak muszę ci powiedzieć, że przez całe moje życie robię wszystko, aby się do niej upodobnić choćby odrobinę.